вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane sztachety drewniane w mgnieniu oka się zużywają i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od odpowiedniego i starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do osłony i ozdoby płotów z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanosić następne amalgamaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów gatunek ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий